IČ: 00849251
DIČ: Nejsme plátci DPH.
Tel.: 585 389 343
Email: zsbohun(at)bohunovice(dot)cz
Datová schránka: 5nuvzmh
Školní družina bazén: Zbraňková 736 154 376, Neumannová 727 944 491
Školní družina škola: Vachutková 727 919 560, Hrušková 607 575 472
Mateřská škola:tel.: 777 134 489, ms(at)zsbohun(dot)cz
Školní jídelna: tel.: 725 950 449, skolnijidelna(at)bohunovice(dot)cz

LYŽAŘSKÝ KURZ 2020

Autor: Ondřej Pantlík | 18.02.2020 10:23

Po jarních prázdninách se naši žáci 7. ročníku zúčastnili lyžařského kurzu. V pondělí 10. 2. 2020 ráno bylo u autobusu nachystáno 16 dětí, které se těšily na 5 dní plných zážitků. Jakmile bylo vše naloženo, vydal se autobus směr Ski areál U Sachovy studánky. Po dvou hodinách dorazil autobus do svého cíle, kde pro nás byla připravena chata. Žáci byli dle preferencí a zkušeností rozděleni do tří skupin – snowboarďáci, lyžaři I a lyžaři II. 

Skupinu snowboarďáků tvořilo sedm žáků, kteří byli pod vedením náčelníka kurzu. V průběhu týdne se věnovali základnímu ovládání snowboardového prkna, jízdě na vleku, sjezdovým dovednostem. Jakmile se všichni naučili jezdit na menším svahu, přesunuli se na ten větší, kde trávili většinu kurzu. Tři lyžaři, kteří patřili do skupiny Lyžaři I, jezdili pod vedením zkušené instruktorky. Nejprve oprášili své znalosti a dovednosti ze světa lyžování a poté již po celý týden pracovali na zdokonalování své techniky sjezdu. Pro svá cvičení využívali oba svahy, které se v místním ski areálu nachází. Šest žáků tvořilo skupinu Lyžařů II, pro které to byla jedna z prvních či první zkušenost s lyžemi. V průběhu týdne všichni zapracovali na základním ovládání lyží, jízdě na vleku, bezpečném sjezdu kopce.

V pondělí nás čekal dvakrát svah, večer jsme se dozvěděli desatero světové lyžařské federace pro chování na sjezdových tratích. Toto desatero jsme se snažili každý den na svahu vnímat a aplikovat. Po naučném programu následoval společenský program – „Randění“ a pexeso. Randění spočívalo v rozvoji komunikačních schopností. Pexeso se konalo po celý kurz ve formě turnaje (Pexeso Open), kdy byl nalosován turnajový pavouk. V úterý opět dopolední a odpolední lyžování, večer jsme si zahráli „Živé pexeso“, pokračovali v pexesovém turnaji a zdokonalovali taneční kroky. Ve středu se začíná projevovat únava, takže jsme na svahu byli pouze dopoledne, odpoledne jsme měli odpočinkový program. V rámci večerního programu se hrála hra Activity, ve které proti sobě nastoupila tři družstva – snowboarďáci, lyžaři a učitelé. Čtvrtek byl z pohledu programu nejnáročnější. Vedle dvou lyžařských lekcí nás čekal bohatý večerní program – maškarní, semifinále a finále Pexeso Open, volba miss a sympaťáka kurzu, pánská a dámská volenka, diskotéka a dalo by se říct i taneční lekce pro učitele. Páteční dopoledne pro nás znamenalo nabalit všechny věci a také poslední šanci ještě si pořádně zajezdit na svahu. Po obědě na nás již čekal autobus, který nás bezpečně dovezl do Bohuňovic, kde na svá zlatíčka čekal zástup rodičů. 

Za učitele i žáky si dovolím říct, že jsme si všichni kurz velmi užili :) 

Fotogalerie: