6. třída naší školy úspěšně absolvovala adaptační program v Lanovém centru Olomouc

Autor: Ondřej Pantlík | 10.09.2023 19:37

Třída 6. B nastartovala nový školní rok adaptačním programem v Lanovém centru Proud v Olomouci, kam vyrazili ve středu 6. 9. s novou třídní učitelkou. Tato zkušenost byla plná dobrodružství, týmové spolupráce a zábavy, a jsme hrdí na to, jak všichni zvládli výzvy, které jim tento výlet přinesl.

Program je určený k posílení týmového ducha, komunikace a důvěry mezi žáky. Třída 6. B se zúčastnila půldenního programu trvajícího 4 hodiny, během kterého si vyzkoušeli různé adaptační hry a aktivity jak na zemi, tak na lanových překážkách. Schopnost kooperace prokázali například při společné střelbě týmovým prakem nebo při vzájemném jištění během šplhání ve výšce. Jak se uvázat do popruhů, pracovat s lanem a karabinami jim vysvětlili zkušení instruktoři, kteří při nich stáli a  pomáhali  po celou dobu programu. Jako třešničku na dortu žáci vyzkoušeli stav bez tíže, volný pád na 16 m vysoké adrenalinové houpačce, kterou navštívili ve dvojici s kamarádem.

Po náročných aktivitách se žáci mohli odměnit pizzou, kterou si objednali přímo v Lanovém centru. To byla skvělá příležitost k tomu, jak se mohli posilnit a přitom sdílet své dojmy z adrenalinových zážitků.

Šesťáci v Lanovém centru Proud zažili společné příjemné chvíle a také zkušenosti užitečné pro budoucí školní a osobní život. Děkujeme Lanovému centru Proud za skvělé dobrodružství a zážitky a těšíme se na další spolupráci!