Autor: Ondřej Pantlík | 23.08.2021 10:53

Provoz školy od 13. 9. v souvislosti covidem-19

Vážení rodiče,

Níže vám uvádíme informace k provozu škol a testování žáků od 1. 9. 2021 tak, jak je přichystalo MŠMT ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví.

Každá osoba (děti, žáci, studenti, zaměstnanci, třetí osoby) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví. Z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou plošně vyjmuty:

• osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,
  •  osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a jsou schopny tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením; tyto osoby jsou však povinny mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest podle tohoto opatření, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno, že dotyčná osoba nemůže mít nasazen jakýkoli ochranný prostředek dýchacích cest.
  • Další výjimky z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou stanoveny aktuálně platným mimořádným opatřením (typicky např. pokud jsou děti a žáci usazeni, při konzumaci potravin a nápojů, osoby v době cvičení).
  •  Děti v MŠ ochranu úst používat nemusí.

Pravidla ve školních družinách, školních klubech

Osobní přítomnost dítěte nebo žáka ve školní družině nebo školním klubu lze připustit také pouze tehdy, pokud splní stejné podmínky, jaké jsou stanoveny pro osobní přítomnost v samotné škole s tou výjimkou, že školní družina nebo školní klub děti a žáky netestují a děti a žáci jim tak mohou předložit čestné prohlášení o negativním výsledku testu provedeného ve škole. Pokud je školní družina nebo školní se školou jednou právnickou osobou, pak se žádné čestné prohlášení nepředkládá, protože školní družina nebo školní klub má informace o tom, zda bylo dítě či žák testován nebo zda musí nosit po celou dobu pobytu stanovený prostředek ochrany dýchacích cest.

• Pokud se dítě, žák nebo student neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola sice nemá povinnost zajistit dítěti, žákovi či studentovi distanční způsob vzdělávání dle zákona1, ale je vhodné, aby mu poskytla přiměřenou formu studijní podpory – např. posílání týdenních plánů, možnost připojit se do některých hodin on-line, dílčí individuální podpora v rámci pedagogické intervence, využití individuální konzultace atp.

Stravování:

Přihlášení a odhlášení obědů je nutné provést přes www.strava.cz (nebo mobilní aplikace) nebo telefonicky u vedoucí ŠJ.