IČ: 00849251
DIČ: Nejsme plátci DPH.
Tel.: 585 389 343
Email: zsbohun@bohunovice.cz
datová schránka: 5nuvzmh
Školní družina u jídelny: 721 376 839
Školní družina bazén: 736 154 376
Školní jídelna: skolnijidelna@bohunovice.cz, tel.: 725 950 449

Říjnové soutěže v angličtině

Autor: Ondřej Pantlík | 04.11.2021 08:59

V říjnu se na naší škole konalo hned několik soutěží, ve kterých si žáci mohli prakticky ověřit, jak dobře umí používat angličtinu.

Pro žáky čtvrtých tříd byla vypsána soutěž “Dýňová fotokuchařka,” ve které doma nafotili a popsali v angličtině, jak vaří své oblíbené jídlo z dýně. Všechny fotorecepty byly skvěle propracované, krásně okomentované a soutěžící předvedli, jak jsou v kuchyni zruční. Proto si ocenění zasloužili všichni zúčastnění.

Žáci pátých tříd se zapojili do soutěže ve spellingu čili hláskování anglických slov. Nejrychleji a nejpřesněji speloval Radim Keclík z 5.A, gratulujeme ke skvělému výsledku!

Poslední říjnová soutěž se opět týkala vaření, tentokrát byla určena žákům sedmých tříd a jejich úkolem bylo svůj recept natočit. Pracovat mohli samostatně nebo ve dvojicích, ingredience byly čistě na jejich volbě. Ceníme si, s jakou originalitou se soutěžící úkolu zhostili, kolik mu věnovali času, jak si poradili i s jeho technickou stránkou a samozřejmě, jak dobře se dokáží vyjadřovat v angličtině. Jejich videa byla vtipná, skvěle zpracovaná a při pohledu na jejich kulinářské výtvory se nám všem sbíhaly sliny. Nebylo v našich silách vybrat jediného vítěze, takže se odměny opět dočkali všichni soutěžící.

Děkujeme všem, kteří se do soutěží v angličtině zapojili!